EN | Fa   
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اینجا هستیدSkip Navigation Links
روش جوشکاری فورجینگ چیست ؟ (تعداد بازدید : 404)
نویسنده :  امیرقاسمی


 روش جوشکاری فورجینگ به فرآیندی گفته می شود که در آن دو قطعه فولادی که در اینجا میلگرد می باشد تحت فشار بالا و کنترل شده و مشخص همچون هیدرولیک در قالب ها یا فیکسچرهای مخصوص و تحت حرارت حاصل از یک گاز سوختی همچون استیلن پیوند بین مولکولها برقرار شده و به یکدیگر جوش می خورند.

به خاطر اینکه این فرآیند در دمای خمیری میلگرد یعنی 1250-1300 درجه یعنی دمایی پایین تر از دمای ذوب میلگرد 1530 درجه صورت میپذیرد و ساختار مولکولی فولاد میلگرد دچار تغییر مهمی نمی شود، در نتیجه با فرآیندهای جوشکاری با الکترود و قوس الکتریکی متفاوت بوده و دیگر معایب و مشکلات جوشکاری با الکترود و قوس الکتریکی در این روش وجود ندارد.

در این فرآیند در ابتدا دو میلگرد در فیکسچر مخصوص با شعله کاهنده استیلن گرم شده و پمپ هیدرولیک فشار همرمان را اعمال نمود و پس از رسیدن به دمای لازم و اتصال سطح دو میلگرد به یکدیگر با شعله خنثی ادامه فرآیند جوشکاری تا رسیدن به دمای خمیری و شکل مورد نظر میلگرد ادامه پیدا می کند. نکته خیلی اساسی در این فرآیند فقط استفاده از دستگاه های ژاپنی و استاندارد مخصوص طراحی شده برای این فرآیند و نیز اجرای کار توسط اپراتورهای آموزش دیده و دارای گواهینامه معتبر و رسمی می باشد.

نویسنده : مهندس امیرقاسمی 
شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد
بنیانگذار جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران

 

تذکر: کلیه حقوق مادی و معنوی متن فوق متعلق به نویسنده متن بوده و استفاده از بخش یا کل متن فوق فقط با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز می باشد . در صورت رعایت نکردن شرط فوق مطابق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان و قانون حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط موضوع از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری و شکایت می باشد.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
منبع:


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد