EN | Fa   
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰
اینجا هستیدSkip Navigation Links

[آرشیو]
bullet دستگاه برش سرد میلگرد مخصوص فورجینگ سر به سر میلگرد
با پیشرفت و تغییر تکنولوژی در دنیا ؛ تجهیزات و ابزار نیز دچار تحول و پیشرفت میشوند. کاترهای میلگردبر جدید مدل 2021 کمپانی گرزولد با تغیرات جدید علاوه بر سبک شدن در حدود 1.5 کیلوگرم نسبت به قبل با موتورهای جدید 1050 وات نسبت به موتورهای قبلی قدرت بیشتری دارند.
تاریخ: ۱۴۰۰/۰۵/۲۳       (تعداد بازدید : 30)

bullet استاندارد 22486 جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد چیست ؟
این استاندارد که در بهمن ماه سال 1396 در سازمان ملی استاندارد ایران به تصویب کمسیون فنی تدوین استاندارد رسید برگرفته از استاندارد ملی ژاپن در زمینه روش اجرایی جوشکاری میلگردهای فولادی به روش حرارت فشار (فورجینگ) میباشد.
تاریخ: ۱۳۹۹/۰۶/۱۳       (تعداد بازدید : 432)

bullet استاندارد 22442 جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد چیست ؟
این استاندارد که در بهمن ماه سال 1396 در سازمان ملی استاندارد ایران به تصویب کمسیون فنی تدوین استاندارد رسید برگرفته از استاندارد ملی ژاپن در زمینه روش آزمون و معیار پزیرش جوشکاری میلگردهای فولادی به روش حرارت فشار (فورجینگ) میباشد.
تاریخ: ۱۳۹۹/۰۶/۱۳       (تعداد بازدید : 326)

bullet نحوه عقد قرارداد جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد
با توجه به گسترش روزافزون استفاده از جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد در پروژه های ساختمانی و عمرانی سراسرکشور و لزوم نظارت دقیق بر صحت و کیفیت اجرایی تیم های اجرایی جوشکاری در پروژه ها رعایت موارد و نکات زیر بسیار مهم و حیاتی میباشد.
تاریخ: ۱۳۹۹/۰۴/۲۴       (تعداد بازدید : 533)

bullet روش جوشکاری فورجینگ چیست ؟
روش جوشکاری فورجینگ به فرآیندی گفته می شود که در آن دو قطعه فولادی که در اینجا میلگرد می باشد تحت فشار بالا و کنترل شده و مشخص همچون هیدرولیک در قالب ها یا فیکسچرهای مخصوص و تحت حرارت حاصل از یک گاز سوختی همچون استیلن پیوند بین مولکولها برقرار شده و به یکدیگر جوش می خورند.
تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۰۶       (تعداد بازدید : 432)

bullet فاصله مجاز بین جوشهای فورجینگ چقدر است ؟
جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد یکی از روشهای جدید برای اتصال میلگردهای ساختمانی در ایران میباشد که از سال 1388 توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بررسی و توسط شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به عنوان بنیانگذار این تکنولوژی در ایران پیاده سازی و اجرا گردید.
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۲۷       (تعداد بازدید : 577)

bullet نکات ایمنی در جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
با گسترش روزافزون کاربرد جوشکاری فورجینگ سربه سر میلگرد در پروژه های متعدد ساختمانی و نبود نظام آموزشی و تایید صلاحیت دقیق و اصولی از طرف ارگان های مربوطه در خصوص آموزشهای اولیه نحوه کار و ایمنی و ارتقاع دانش تکنسین ها و اپراتورهای مشغول در این صنعت شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد به عنوان بنیانگذار این تکنولوژی مفید در ایران برخود لازم دانست که بخشی از این اطلاعات را جهت استفاده عموم در سایت خود نشر دهد.
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۰۷       (تعداد بازدید : 627)

bullet بررسی لزوم جایگزینی جوش سربه سر میلگرد با وصله پوششی
به گواه تجربه، عمده ضعف سازه های کشور ناشی از اجرای نادرست میباشد و نتیجه این روند اجرایی نادرست کاهش مقاومت اعضا و عمر مفید سازه ها بوده که ضمن تحمیل زیانهای اقتصادی و هدررفت سرمایه های ملی، طراحان را ناچار به محافظه کاری بیشتر در طراحی میکند. حال آنکه در علوم مهندسی و بلاخص در مهندسی عمران توجه به اقتصاد پروژه درکنار پارامترهای پایداری و ایمنی سازه، امری ضروریست.
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۰۴       (تعداد بازدید : 2323)

bullet براي بررسی سه نوع اتصال میلگرد : اورلپ، کوپلینگ و AHP مدلسازي فورجینگ
چکیده: در این تحقیق یک مدلسازي بر مبناي تصمیم گیري چند متغیره براي تحلیل سه نوع اتصال میلگرد آرماتور بندي سازه بتن آرمه ارایه شده است. سه نوع اتصال میلگرد 1: اتصال اورلپ 2: اتصال مکانیکی(کوپلینگ) 3: اتصال فورجینگ(جوش سر به سر) در نظر گرفته شده و مدلسازي براي پارامترهایی از قبیل هزینه اتصال، زمان مورد نیاز براي اتصال، طول اتصال، ابزار مورد نیاز براي اتصال و آزمایش کشش انجام گرفته است و در نهایت نتایج تحلیل سه نوع اتصال با یکدیگر مقایسه گشته است که در حالتهاي مختلف یکی از این روشها به صرفه می باشد.
تاریخ: ۱۳۹۳/۰۷/۲۸       (تعداد بازدید : 3020)

bullet نحوه محاسبه توجیه اقتصادی حذف اورلپ به کمک جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
با استفاده از این مقاله نحوه محاسبه و روش بدست آوردن چگونگی برآورد سود حاصل از صرفه جویی ریالی با استفاده از جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد توضیح داده می شود.
تاریخ: ۱۳۹۳/۰۳/۰۶       (تعداد بازدید : 9190)

bullet بومی سازی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران
زمینه و بستر اولیه جهت پیاده سازی و کاربرد صحیح یک تکنولوژی در یک کشور مستلزم فرهنگ سازی صحیح آن تکنولوژی می باشد. لزوم انجام کار دقیق و حرفه ای در زمینه مهندسی جوشکاری و تکنولوژی فورجینگ سر به سر میلگرد در ایران با توجه به معضلات قبلی که در زمینه ساخت و ساز سازه های فلزی و پایین بودن سطح جوشکاری های انجام شده در ساختمانهای سطح شهر وجود داشت درس عبرتی برای جامعه مهندسی شده است.
تاریخ: ۱۳۹۲/۱۰/۱۷       (تعداد بازدید : 2910)

bullet استفاده از فناوری سیستم جوشکاری سربه‌سر میلگرد در پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد
مقدمه: از میان تمام عوامل دخیل در ساخت سازه های فولادی، اتصال های جوشی از نارسایی های بیشتری برخوردارند. کیفیت پایین جوش، به علت عدم آموزش کلاسیک کافی در این زمینه برای جوشکاران و مهندسان، یکی از مهم‌ترین اشکالات موجود در اجرای جوشکاری ساختمان است. در بسیاری از موارد، سطح فلز در حال جوش به روغن یا مواد دیگر آلوده است، یا روی فلز زنگ‌زده و رنگ خورده جوش داده می‌شود. اکثر این جوش های متداول، از کیفیت پایینی برخوردار هستند. در بعضی موارد نیز براثر استفاده از فن های نامناسب جوشکاری، نقایصی چون تابیدگی و پیچش در قطعات اتفاق می‌افتد.
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۷/۱۰       (تعداد بازدید : 2664)

bullet فرآیند QST و تکنولوژی THERMEXدر تولید میلگرد
تکنولوژی آبدهی و خود تمپرینگ (QST) به‌صورت یک عملیات درون خطی در واحدهای نورد به کار گرفته می‌شود که در دهه‌های 70 و 80 میلادی در نتیجه تقاضای مهندسین عمران برای میلگردهای فولادی آجدار مورد استفاده به عنوان آرماتور بتون ابداع شد. با استفاده از این روش میلگردهای ساختمانی به استحکام تسلیم حداقل 500 نیوتن بر مترمربع می‌رسند. توسعه موفقیت‌آمیز روش QST در تولید میلگرد‌های ساختمانی مزایای زیر را برای مهندسین عمران به همراه آورد: کاهش حجم فولاد کاهش هزینه‌های نیروی انسانی کاهش مصرف انرژی برای حمل و نقل و دیگر مزایا
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳       (تعداد بازدید : 2839)

bullet آشنایی با میلگرد
در این مقاله شما آشنا می شوید با : تاریخچه میلگرد , طبقه بندی میلگرد , مواد اولیه ساخت میلگرد , نحوه تولید میلگرد , اجزای خط تولید میلگرد
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳       (تعداد بازدید : 10227)

bullet نکات ایمنی در جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
هدف از تهیه و تدوین نمودن مطالب ذیل یادآوری و آموزش مجدد نکات اساسی و کلیدی حین کار جهت پیشگیری از حوادث منجر به‎ صدمات و خسارات‎ جانی ‎و مالی احتمالی در عملیات‎ جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و تامین ایمنی و حفاظت نیروی‎انسانی شاغل در این بخش از پروژه های ساختمانی است.
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۵/۲۹       (تعداد بازدید : 20538)

bullet ميلگرد هاي آلياژ سازي شده و ترمکس
ميلگرد هاي آلياژ سازي شده و ترمکس ( خنک کاري و برگشت تحت کنترل ) در روش آلياژسازي شده ، فولاد مورد نياز براي توليد ميلگرد مورد نظر ، در فرآيند فولادسازي و از طريق اضافه نمودن فروآلياژها ساخته شده و شمش توليدي در فرآيند نورد به شكل مورد نظر درمي آيد و سپس در محيط آزاد و به مرور خنك مي شود . در اين حالت ميلگرد توليدي از سطح بيروني تا مركز آن داراي خواص مكانيكي و مشخصات شيميائي يكسان مي باشد و در مواقع زلزله و فشار مقاومت يكنواخت و مناسبتري را از خود بروز مي دهد .اما براي ميلگردهاي توليد شده به روش ترمكس اينگونه است كه شمش فولادي مورد استفاده داراي كلاس آناليز شيميائي پائينتري بوده و براي رسيدن به مقاومت مورد نياز مطابق استاندارد ، ميلگرد توليدي را كه داراي دماي بالايي مي باشد از داخل لوله هاي آب عبور داده و به يكباره سطح بيروني خنك مي شود .
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۰۶       (تعداد بازدید : 4369)

bullet جوشکاری میلگرد به روش فشار گاز
در این مقاله به شرح کامل چگونگی فرآیند جوش سر به سر میلگرد به روش فشار گازپرداخته شده و نیز در مورد مزایا و برتری های این روش نسبت به سایر روش های مرسوم و رایج توضیحاتی بیان شده است.
تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۲۰       (تعداد بازدید : 3388)تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد