EN | Fa   
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰
اینجا هستیدSkip Navigation Links

 ترمیم میلگرد و بولت های شکسته و کوتاه


یکی از کاربردهای بسیار مفید و کارآمد فرآیند جوشکاری حرارت, فشار,گاز (فورجینگ سر به سر میلگرد) در صنعت ساختمان ترمیم و اصلاح میلگردهای کوتاهی است که به دلایل مختلف مثل خطای آرماتوربند, اشتباه محاسباتی, تغییر نقشه و طرح , اضافه اشکوب , افزایش طبقه و... به وجود آمده اند.
در خصوص حالت های ذکر شده فوق امکان سوراخکاری و کاشت میلگرد با چسب هیلتی و امثال آن به علت تراکم بالای میلگردهای داخلی و کوچک بودن ابعاد محل ستون وجود ندارد و همچنین امکان رزوه کردن میلگرد موجود و استفاده از روش های اتصال مکانیکی و کوپلر استاندارد هم عملا مقدور نمی باشد و بهترین و سریعترین و مطمعین ترین کار فقط استفاده از فرآیند جوشکاری فرجینگ سر بسر میلگرد می باشد.
 یکی دیگر از موارد کاربرد فورجینگ سر به سر میلگرد در بلت هایی میباشد که ممکن است به علت های مختلف شکسته اند و یا با تغییر نقشه  نیاز به تغییر در تراز و سطح فنداسیون پیدا کرده و نیازمند افزایش طول و ارتفاع باشند . در این صورت تنها راه مطمعین سریع و کارآمد این معضلات برای ترمیم و اصلاح بولت های فندانسیون جوشکاری فورجینگ سر به سر آنها می باشد. لازم به توضیح است که حساسیت بالای اینگونه کارهای خاص (ترمیم بلت و میلگردهای کوتاه) میطلبد که تکنسین های با تجربه و زبده و حرفه ای با سابقه بالا و دارای گواهینامه پایه یک مجری آن باشند. دستگاههای غیر استاندارد و کپی برداری شده چینی و ایرانی و نیز اپراتورهای فاقد گواهینامه رسمی و معتبر و دارای سابقه لازم در این خصوص میتوانند فاجعه آفرین تلفات مالی و جانی در هنگام بارگذاری ساختمان و یا زلزله باشند.تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد