EN | Fa   
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اینجا هستیدSkip Navigation Links
هشدار در مورد دستگاه های جوش فورجینگ سر به سر میلگرد چینی هشدار در مورد دستگاه های جوش فورجینگ سر به سر میلگرد چینی (تعداد بازدید : 3236)


متاسفانه طی بازدید های بعمل آمده از چندین پروژه در حال فعالیت و گزارشهای واصله به این شرکت به اطلاع می رساند دستگاههای مشابه در زمینه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد که در کشور چین و با قیمت واقعی 600 دلار تولید و در شهرهای تهران و تبریز و کرج به ده برابر قیمت واقعی فروخته می شود ؛ فاقد هرگونه کیفیت و استاندارد کاری می باشد.
طی خبری که از طرف مهندسین محترم در شهر تبریز به این شرکت رسیده متاسفانه افرادی سودجو تحت عنوان "شرکت ...." به عنوان "تنها سازنده دستگاه های جوش سر به سر میلگرد در کشور با نازلترین قیمت موجود در بازار" در حال فروش دستگاه جوش سر به سر میلگرد چینی می باشند.
به اطلاع میرساند تکنولوژی روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در سال 1953 در کشور ژاپن ابداع گردیده و به خاطر خاص بودن و پیچیده بودن و تحت لیسانس بودن برخی از اجزای دستگاه مذکور هیچ کشوری تاکنون نتوانسته اقدام به تولید این دستگاه نماید.
یک نمونه از دستگاه تولید شده در کشور چین جهت بررسی در سال 1388 همزمان با شروع فعالیت مهندسی معکوس بر روی دستگاه ژاپنی توسط شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد خریداری شد که در همان ابتدای امر با توجه به غیر استاندارد بودن اکثر اجزای آن و نیز شکستن جوشهای انجام شده با این دستگاه , این دستگاه مردود اعلام شده و  همکاری با تولید کننده چینی ادامه پیدا نکرد.
دستگاههای چینی فاقد جزء اصلی دستگاه یعنی دستگاه برش سرد بوده و عدم وجود این بخش باعث حذف لبه سازی در فرایند جوش انجام شده با این دستگاه و در نهایت شکست جوش خواهد شد.
همچنین پمپ های تولید فشار هیدرولیک دستی یا برقی همراه این دستگاه توانایی تولید فشار کنترل شده و مرحله ای را نداشته و این عامل نیز در نهایت باعث تکمیل نشدن اتصال جوش شده و شکست حتمی جوش  را در پی خواهد داشت .
استفاده از مشعل های غیر استاندارد و نداشتن قسمت های ایمنی تعبیه شده در آن می تواند باعث برگشت شعله به داخل مشعل و لوله ها و در نهایت کپسول و ایجاد انفجار و مرگ اپراتور گردد.

لازم به توضیح است با توجه به حساسیت اجرای جوش فورجینگ سر به سر میلگرد و دخیل بودن عملکرد صحیح دستگاه و متعلقات آن در صحت و کیفیت جوش ها و وجود خطرات حتمی و قریب الوقوع جانی و مالی مورد توجه مردم که ناشی از شکست جوشهای اجرا شده با اینگونه دستگاهها در زلزله بوجود خواهد آمد به استحضار می رساند این شرکت در صورت ادامه فعالیت غیر مجاز افراد سودجو در این زمینه در مسند مدعی العموم اقدام به پیگیری قضایی و رسمی در مراجع ذیصلاح قانونی خواهد نمود.

شرکت مهندسی مشاور سازه آزمون فولاد ضمن هشدار به کلیه خریداران دستگاه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد به استحضار می رساند در حال حاضر به غیر از دستگاههای تولیدی ژاپن و نیز دستگاههای تولیدی این شرکت که دارای اجزای ژاپنی می باشد تاکنون هیچ شرکتی موفق به تولید و یا ارائه نمونه وارداتی موفق این دستگاهها در ایران نشده است.

در تصاویر زیر نمونه های شکست شده جوش سر به سر اجرایی توسط شرکت های سودجو و با استفاده از دستگاههای چینی را مشاهده می نمایید.تاریخ: ۱۳۹۲/۰۶/۲۰
منبع :
نظرات:تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد